Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu Barselona'da

 

Gıda ve içecek endüstrisinde bölgenin en önemli fuarı olarak kabul edilen Alimentaria 2014 Fuarı milli katılım organizasyonu, İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirildi.

Barselona/İspanya'da 31 Mart-03 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen fuara Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu 24 m2'lik info stand katılım sağladı. Fuar 150.000 m2 üzerinde kurularak, yaklaşık 5.000 uluslararası alıcının katılımı ile çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Türkiye'nin geleneksel ürünleri ile yurtdışında boy göstererek Türk şekerleme, çikolata ve bisküvi sektörünün potansiyelini dünya pazarlarında en etkin şekilde ortaya koymak ve markalaşmasına destek olmak amacıyla çalışmalarına devam eden Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu info standında, lokumun yanısıra beyoğlu çikolatası ve daha birçok Türk geleneksel ürünlerini tanıttı. Ziyaretçilerden büyük ilgi gören info stand, Türk şekerleme sektörüne ve firmalarına olan güveni perçinler nitelikteydi.

Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu standını ziyaret eden katılımcılara; Türk şekerleme ürünlerinden farklı tatlarda sunumlar yapılarak, Tanıtım Grubumuzun Faaliyetleri, ülkemiz ve sektör hakkında bilgi verilmiştir. Türk firmalarının katalog ve broşürlerinin sergilendiği info stand ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bunun yanında, bölge ithalatçıları ile üye firmalarımızı buluşturmak amacıyla, info standımızda ikili iş görüşmeleri organize edilmiştir.

Alimentaria Fuarı'nda Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu'nu Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Sübet Çiçek ve İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Kazım Taycı temsil ederken, tanıtım çalışmalarında Zehra Damla Alaman ve İbrahim Çelik görev aldı.

Son Düzenlenme Perşembe, 08 May 2014 10:23

ÜYE ARA