Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu Kuzey Amerika'daki Faaliyetleri Kapsamında, Quebec Başbakan Yardımcısı'nı Standında ağırladı!

 

Türk şekerleme ve çikolata sektörünü dünya pazarlarında etkin olarak tanıtmak ve markalaşmasına destek olmak amacıyla kurulan ve faaliyetlerini bu doğrultuda sürdüren Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu (ŞTG) Kuzey Amerika'nın en büyük ve en önemli gıda fuarlarından biri olarak kabul edilen SIAL Kanada Fuarı'na katılarak, Şekerleme ve Şekerli Mamuller ile Çikolata sektörlerinde 15 milyar $'ı aşkın Pazar büyüklüğüyle dikkat çeken Kuzey Amerika pazarında sektörü temsil etti.

 

Son yıllarda yakaladığı istikrarlı büyüme ile Türk ihraç sektörleri içinde lokomotif sektörlerden biri haline gelen ve geçtiğimiz yıl 150'nin üzerinde ülkeye 2,5 milyar $ lık ihracat gerçekleştiren şekerleme ve çikolata sektörünün bu performansını önümüzdeki dönemde artırarak devam ettirmesine katkı sağlamak amacı güden Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu (ŞTG), bu kapsamda SIAL Kanada Fuarı'na çıkarma yaptı.

Bu yıl Montreal'de gerçekleştirilen fuarın ilk günü; Quebec eyaleti Başbakan Yardımcısı aynı zamanda Tarım, Balıkçılık ve Gıda Bakanı Mr. François Gendron ve beraberindeki heyet standımızı ziyaret ederek; her iki ülke bayraklarının motiflerinin yer aldığı kurabiyelerden tattılar. Kanadalı Bakan ve beraberindeki grup; Türk ürünlerinin lezzetlerine ve görüntülerine hayran kaldıklarını ifade ederek, teşekkürlerini dile getirdiler. Bunun yanı sıra; ŞTG info-standını ziyaret eden Toronto Ticaret Ataşesi Sn. Süleyman CANIDEMİR, Türk ihracatçısı adına Kanada pazarının fırsatlarla dolu olduğunu vurgulayarak, bu doğrultuda firmalarımıza ellerinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduklarını belirtmişlerdir.

Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Zekeriya METE ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Hidayet KADİROĞLU'nun yanı sıra görevli personel Gülay Maria ÇECE ve Ayşe EKİNCİ'nin, grubu temsilen katıldıkları SIAL Kanada 2014 Fuarı 2 - 4 Nisan 2014 tarihleri arasında 14.000 m2 de 45 farklı ülkeden 676 firmanın katılımıyla gerçekleşmiş olup 60 farklı ülkeden 14.000 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır.

Son Düzenlenme Perşembe, 08 May 2014 10:35

ÜYE ARA